GRE Sınavı Model Tablosu

GRE Exam Pattern
SectionsNo.of QuestionsTime AllottedPosition During Exam
Analytical Writing
(One section with 2 separately timed essay tasks)
One “Analyse an Issue” task and one “Analyse an arguement” task30 minutes per task1st section
Verbal Reasoning
(Two Sections)
20 Questions30 minutes per sectionAnywhere in between
Quantitative Reasoning
(Two Sections)
20 Questions35 minutes per sectionAnywhere in between
Research Section
(Identified)
VariesVariesLast Section
Unscored Section
(Unidentified)
VariesVariesAnywhere in between

Yazma Bölümü (İsteğe bağlı)

İsteğe bağlı ACT yazma testi, lise İngilizce sınıflarında ve giriş seviyesi üniversite kompozisyon kurslarında öğretilen yazma becerilerini ölçen bir kompozisyon testidir. Test, karmaşık bir konuyu tanımlayan ve konuyla ilgili üç farklı bakış açısı sağlayan bir yazım isteminden oluşur. Soruyu okumanız ve konu hakkında kendi bakış açınızı geliştireceğiniz bir makale yazmanız istenir. Makaleniz, kendi bakış açınız ile bir veya daha fazla başka bakış açısı arasındaki ilişkiyi analiz etmelidir. Bilgi isteminde verilen perspektiflerden birini kendi bakış açınız olarak benimseyebilir veya verilenlerden tamamen farklı bir perspektif sunabilirsiniz.

GRE testine başvurular çok kısa bir sürede yapılır ve siz sınav şansını kaçırabilirsiniz !,Bilmelisiniz ki GRE’ testini uygulayan sınav merkezleri ayrıca çeşitli başka testler de sunmaktadır – bu yüzden sınava ne zaman girmek istediğinizi bildiğiniz anda kaydolun! Çok beklemeyin, aksi takdirde tercih ettiğiniz zaman dilimini veya test merkezine kaydınızı yaptıramayabilirsiniz !


Akademik Sınavlara Hazır mısınız ?

Sınavlara hangi düzeyde hazır olduğunuzu öğrenmek ister misiniz ? Size hangi bölümlerde tam olarak ne kadar eksinizi gösterecek tamamı ile Akademik Sınavlar tarafından hazırlanmış Diagnostic Test’i ücretsiz olarak  yapabilir, böylece hazır bulunuşluğunuzu ölçebilirsiniz.

** Hemen aşağı tarafta bulunan Diagnostic Test sekmesine tıklayarak teste başlayabilirsiniz !

TOEF, IELTS, SAT, ACT, GRE, PTEA ve diğer Akademik Sınavlar basit ve hafife alınacak bir sınav değildir. Sizi anlayan, sınav konusunda kendisi deneyimleyerek tecrübe sahibi olmuş, uzun süreden beri çok fazla öğrenci ile sadece bu sınavlar üzerinde çalışan eğitimciye ihtiyacınız var. İşte biz tamda bu noktada yanınızdayız. Aşağıdaki formu doldurarak bizden hemen ücretsiz bir demo ders randevusu alın ve eğitim kalitemize bizzat deneyimleyerek şahit olun !