Kurs
Malzemeler

GRE veya Graduate Record Sınavı içinde Türkiye’nin de bulunduğu bir çok ülkede özellikle ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta yüksek lisans ve doktora yapmak için gerekli olan bir sınavdır.

Unutumamalıdır ki ; Educational Testing Service (ETS) tarafından düzenlenen GRE Revised General Test yüksek lisans ve doktora için gerekli sınavlardan biriyken GRE Subject Test talebi okuldan okula değişir. Başvuru koşulları incelenerek okulun GRE Subject Test sonucu isteyip istemediği öğrenilebilir.

GRE neyi test eder?

GRE genel testi, herhangi bir konudaki belirli bilgileri test etmez. Kısa sürede sorulara yanıt verme yeteneğini ölçer. Graduate Record Examination (GRE) sözlü, analitik ve nicel becerileri ölçmek için tasarlanmış çoktan seçmeli bir sınavdır. Çoğu lisansüstü okul, birçok veterinerlik okulu ve diğer çeşitli müttefik sağlık meslek okulları tarafından gerekli görülen GRE Genel Testi, bir lisansüstü programdaki başarınızın iyi bir göstergesi olarak kabul edilir. GRE Konu Testleri (17 belirli alanda, örneğin Psikoloji, Biyoloji, Kimya) genellikle yüksek lisans okuluna (Doktora) kabul için gereklidir, ancak genel olarak sağlık alanları için gerekli değildir.

GRE Genel Testine girerken hatırlanması gereken bazı önemli gerçekler var. Birincisi, ne kadar zor veya kolay olursa olsun, her soru aynı sayıda puan etmektedir. İkincisi, özellikle Sözel Bölümde (okuduğunu anlama soruları dışındaki ) , sorular kolaydan zora doğru gitme eğilimindedir. Bu nedenle, daha sonraki soruların muhtemelen daha da uzun süreceğini bildiğinizde, ilk sorulara çok fazla zaman harcamak yanlış olacaktır. 

GRE Sınavı ile ilgili bu bölümde;

  • Sınav ile ilgili genel bilgilere ulaşacaksınız
  • Sınav yapısını tanıyacaksınız
  • TOEFL ve diğer sınavlar için çok faydalı olacak videolarımızdan bazılarını izleyeceksiniz
  • Örnek sınavları PDF formatında indirip kendinizi deneyebileceksiniz
  • Bölüm içerisinde yer alan ve tamamen Akademik Sınavlar© tarafından geliştirilmiş Diagnostic Test ile TOEFL veya başka sınavlara hazır olup olmadığınızı test edebileceksiniz

Bununla beraber kısa bir hatırlatma TOEFL eğitimlerimize katılan öğrencilerimiz bizden TOEFL-IBT sınavının birebir aynısı olan online deneme sınav olma hakkını kazanmaktadır.