Kurs
Malzemeler

Yabancı bir öğrenciyseniz veya İngilizce konuşulan üniversitelere kaydolmak isteyen, anadili İngilizce olmayan bir öğrenciyseniz, kendinizi TOEFL testi hakkında soru sorarken bulabilirsiniz.  Soru listeniz muhtemelen sonsuzdur ve biz onlara cevap yardımcı olmak için buradayız !

TOEFL, İngilizce yeterliliğini test eden ve bir adayın İngilizce konuşma ve anlama yeteneğini değerlendirmek için sunulan bir sınavdır.

Sınavda dört alanda test edileceksiniz: okuma, yazma, dinleme ve konuşma . TOEFL sınavını ayıran şey, İngilizceyi gerçek hayatta kullanmakla ilgili olmasıdır. Günlük konuşmalarda kullanılmayan karmaşık dil bilgisi kurallarını ve tanımlarını ezberlemek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

TOEFL, 50 yıllık tarihi boyunca yaklaşık 30 milyon kişi tarafından kabul edilen yüksek lisans öğrencileri için dünyanın en popüler İngilizce testlerinden biridir. TOEFL’NİN kökenleri Amerika’da olmasına rağmen – ve belki de Kuzey Amerika’daki en yaygın kabul gören İngilizce yeterlilik testi – dünya çapında üniversiteler ve eğitim sağlayıcıları tarafından tanınmaktadır.

Tipik olarak, TOEFL sınavına girenler yurt dışında üniversite veya yüksek lisans yapmak isterler. Ancak akademik bir amaç için İngilizce ustalığını göstermesi gereken herkes TOEFL’a girebilir. Bu, yabancı bir liseye, değişim programına, topluluk kolejine veya öğrenci vizesine başvuran herkesi içerir.

TOEFL, İngilizcenin akademik bir ortamda nasıl kullanıldığına odaklanır, bu nedenle okullar ve üniversiteler kabul amacıyla TOEFL puanlarını kullanır. TOEFL’daki okuma bölümleri gündelik veya konuşma İngilizcesi yerine resmi, akademik dil ve üst düzey kelime dağarcığı kullanır.

TOEFL Sınavı ile ilgili bu bölümde;

  • Sınav ile ilgili genel bilgilere ulaşacaksınız
  • Sınav yapısını tanıyacaksınız
  • TOEFL ve diğer sınavlar için çok faydalı olacak videolarımızdan bazılarını izleyeceksiniz
  • Örnek sınavları PDF formatında indirip kendinizi deneyebileceksiniz
  • Bölüm içerisinde yer alan ve tamamen Akademik Sınavlar© tarafından geliştirilmiş Diagnostic Test ile TOEFL veya başka sınavlara hazır olup olmadığınızı test edebileceksiniz
  • Bununla beraber kısa bir hatırlatma TOEFL eğitimlerimize katılan öğrencilerimiz bizden TOEFL-IBT sınavının birebir aynısı olan online deneme sınav olma hakkını kazanmaktadır. 

Kurs İçerik

Tümünü Genişlet