Akademik Sınavlar

Eğitim Videoları

Bizi daha yakından tanıyın

Öğrenciyi ve Aileyi Tanıma ve Bilgilendirme

İlk olarak bize başvuran öğrencinin sınavları tanıma konusundaki yeterliliği ölçülür. Bu yapılırken genel başarı ortalaması, hedefleri, yurtdışında okumak istediği Üniversite ve ülke hakkındaki bilgisi, hangi sınavın onun için tam olarak doğru sınav olduğu gibi (IELTS-TOEFL) ihtiyaç duyabileceği gerekli her şey hakkında öğrenciye ve ailesine bilgilendirme yapılır.

Akademik Sınavlar Diagnostic Test - Önemli Farkımız

Akademik Sınavlar olarak tamamen kendi eğitimcilerimizin geliştirdiği Diagnostic Test ile öğrencinin hangi konularda neleri bildiği değil, neleri bilmediği ve bağlantılı olarak da neleri bilemeyeceği ölçülür. Test A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar gerekli olan Gramer ve yapıyı ölçebilmektedir. Bu test bir seviye tespit sınavı değildir. Fakat bize öğrencinin Akademik Seviyesi hakkında çok önemi bilgiler verir ve öğlenciye özel olarak oluşturulan Akademik Çalışma Programını sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmemizi sağlar.

Bu hizmetimiz Akademik Seviye olarak kendi durumunu öğrenmek isteyen herkese ücretli olarak açıktır. Sınav sonrasında öğrenciye detaylı olarak bir rapor kartı iletilmekte ve orada eksik olduğu konular ile geliştirmesi gereken konular hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Aynı zamanda eğitimcimiz ile telefon üzerinden yada ZOOM online eğitim programı ile görüşme sağlanıp, nasıl bir çalışma programı uygulaması gerektiği anlatılmaktadır.

Öğrencilerimiz içinde bu işlem aynıdır. Sadece bilgilendirme sonrası takip ve danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. Sınav ücreti 200 TL'dir. Fakat kısa bir süre indirimli olarak 100 TL'den fiyatlandırılmaktadır.

Aşağıda örnek bir Diagnostic Test değerlendirme tablosu bulunmaktadır.

Eğitime Başlamak İçin Minimum Seviye Ne Olmalıdır?

IELTS veya TOEFL sınavı için eğitimlerimizin minimum başlama seviyesi B1ve üzeri seviyedir. Akademik İngilizce seviyesi olarak bu seviyeler için Akademik Seviye Yetiştirme Programımız mevcuttur. Ortala olarak her seviye için yaklaşık 30 saatlik bir eğitim uygulanmaktadır. Bu süre öğrencinin seviyesine göre artıp, azalabilir Daha öncede bahsedildiği gibi bu seviye Genel İngilizce Seviyesi değil Akademik İngilizce Seviyesidir. 

Seviye Süre
A1 30 Saat
A2 30 Saat
B1 30 Saat
B1+ 30 Saat
B2 30 Saat
C1 30 Saat
MOCK Testler (Deneme Testleri)

Bir sınava girmeden önce sınava ait kaygı ve korkuları yenmenin en kesin yolu, o sınav ile ilgili çok sayıda test çözmenin ötesinde, benzer bir sınava girip benzer ortamlarda kendini denemektir. İşte biz tamda bu konuda farkımızı ortaya koymaktayız. Akademik Sınavlar olarak, eğitimlerini vermekte olduğumuz sınavların online ve canlı sınavlarını yürütmekteyiz. Online sınavlarımız gerçek sınav platformlarına çok benzer bir şekilde dizayn edilmiş sınav platformumuz üzerinden yürütülmektedir. Sınavlarımızda gerçek sınavlar ile ortalam sapma puanı +-0.5 puan olarak ölçülmüştir. (*Not : Gerçek sınav atmosferinde meydana gelebilecek psikolojik faktörlerin olumsuz etkisi bu değerlendirmenin dışındadır.)

Canlı sınavlarımız ise işlerinde uzman, tecrübeli yabancı eğitimcilerimiz tarafından yürütülmektedir. Sınavlar sonucunda geri bildirimler verilmekte ve çalışma programında gerekli olan değişiklikler yapılarak arzu edilen sonuca doğru emin bir şekilde ulaşılması sağlanmaktadır.

Akademik Sınavlar

İletişim Formu

Bize ulaşın

0506 055 23 65
Shopping Cart
Scroll to Top