Diagnostic Test

Akademik Sınavlar tarafından hazırlanan Diagnostic Test’e başlamadan önce lütfen yukarıda bulunan Bilgilendirme sekmesini okumayı unutmayın

Lütfen unutmayın sınav süresi 45 dakikadır. Bütün soruları çözmeniz gerekmektedir. Süre sonunda sınav otomatik olarak sonlanacaktır.

Sınavı Çözmek için Kayıt Olun !

Diagnostic Test sadece kayıtlı kullanıcılara açıktır. Giriş yapmadıysanız veya kayıtlı değilseniz lütfen aşağıdaki link vasıtası ile giriş yapın yada kayıt olun.

** Sınava sadece bir kere girebilirsiniz. O yüzden lütfen soruları çok dikkatli okuyup cevaplandırın !

** Sınava kayıt olmadan önce Sonuçların Size Ulaşması ve Ücretsiz Konuşma Testi için doğru bir telefon numarası ve e-posta kullandığınızdan emin olunuz !! Size gelen Onay E-Postasını onaylamayı unutmayınız !!

 

Sınav olmak için kayıt olduysanız lütfen buradan giriş yapın yada kayıt olun !

LÜTFEN DİKKAT

Bu DIAGNOSTIC TEST bir seviye tespit sınavı değildir !

Bu test sizin gitmek istediğiniz sınavlara yönelik gerekli olan Akademik Seviyede Gramer ve Kelime Bilgisi alanlarında yeterliliğinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Sınavın sonunda hangi alanlarda ve hangi düzeyde yeterli veya eksik olduğunuzu kapsamlı analiz ederek, doğru sonuçlar ve sizin cevaplarınız mail olarak sizlere gönderilecek aynı zamanda eğitimcilerimiz sizleri arayıp yapmanız gerekenler konusunda bilgilendirme yapacaklardır.

SINAV AÇIKLAMASI Lütfen sınava başlamadan buradaki açıklamaları dikkatli bir biçimde okuyun !

Uluslararası ve Ulusal düzeyde tüm İngilizce akademik sınavlara hazırlanmanızı sağlayacak DIAGNOSTIC TEST ‘i çözerken dikkat etmeniz gerekecek önemli hatırlatmalar !

Sınav içeriği

  • Sınav kolaydan zora doğru ilerlemektedir ve toplamda 60 soru bulunmaktadır.
  • Sınav İngilizce gramer konularının A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar ölçmek için tasarlanmıştır.
  • Her soruya cevap vermeniz istenecektir. Soruları boş bırakamazsınız. Tekrar hatırlatalım bu test ne bildiğinizi değil, hangi konularda eksiğiniz olduğunu ölçmektedir.
  • Sorular size birer birer ve her seviyeden karışık olarak gelecektir.
  • Sonraki Soru veya Önceki Soru düğmeleri ile diğer sorulara geçebilirsiniz.
  • Sınav başladığında en üst kısımda bütün soruların numaralarının olduğu bir tablo göreceksiniz. Siz işaretledikçe işaretlenmiş alanlar mavi ile dolmaktadır.
  • Eğer bir soruyu daha sonra cevaplamak isterseniz  Soruya Tekrar Bak düğmesine tıklayıp soruyu sarı renkte işaretleyiniz. Bu soru cevaplanmamış, daha sonra tekrar kontrol edilecektir demektir. Cevaplanınca kutunun rengi mavi olacaktır. Buradan cevaplanmamış sorularınızı takip edebilirsiniz.
  • Bütün sorular cevaplandıktan sonra en üst kısımdan eksik kalmış, cevaplanmamış soru var mı kontrol ediniz. Eğer var ise o sorunun üzerine tıklayarak soruya gidiniz ve cevaplandırınız. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra Sınavı Bitir düğmesine basarak sınavı sonlandırınız.
  • En altta sınav ile ilgili bilgilendirmeler gelecektir. 
  • Sonuçlar ile ilgili olarak eğitimcilerimiz sizlere ulaşacak ve e-posta yolu ile detaylı bir sınav rapor alacaksınız.

Unutmayın ! Tüm sorular MUTLAKA CEVAPLANMALIDIR . Bilmediğiniz soruları bile süre içerisinde cevaplamaya çalışın ve hiçbir soruyu boş bırakmayın !!

Süreniz 45 dk. dır ve sınavınız bu süre sonunda otomatik olarak sonlandırılacaktır.

Sınavınızı başlatabilirsiniz. Başarılar dileriz

Diagnostic Test

Scroll to Top