IELTS-Academic MOCK Exam (Deneme Sınavı)

Akademik Sınavlar tarafından düzenlenen IELTS MOCK EXAM (Deneme Sınavı) hakkında gerekli olan tüm bilgilendirmeler, yandaki Bilgilendirme sekmesinde yer almaktadır. Lütfen sınavı başlatmadan Bilgilendirme sekmesinde yer alan açıklamaları dikkatle okuyalım.

Sınav esnasında aklınıza takılan herhangi bir bilgi için yine aynı sekmeyi kullanabilirsiniz.

Sisteme kayıt olmadan ve giriş yapmadan sınav olamazsınız. Lütfen ana menü üzerinden kayıt olun. Eğer kayıt olduysanız buradan giriş yapın !!

Başarılar dileriz.

Online IELTS Academic MOCK Exam (Deneme Sınavı) , gerçek IELTS Academic Sınavı ile süre, içerik ve ölçme metodu konusunda hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Bu yüzden bizler çok rahatlıkla, olağan üstü bir durum söz konusu olmadıkça deneme sınavında alacağınız not ile gerçek sınav arasında +-0.5 puan fark eder diyebiliyoruz.

                  Sınav Açıklaması 

  1. Sınav; 4 Listening, 3 Reading, 2 Writing Task olmak üzere toplam 9 bölümden oluşmaktadır.
  2. Sınav toplam süresi 2.30 dakikadır. Her bölümün üzerinde o bölüm için optimum kullanılması gereken zaman gösterilmektedir. Lütfen saatinizi kontrol etmeyi unutmayınız ! 
  3. Listening bölümünde lütfen sadece bir defa PLAY düğmesine basalım. PAUSE düğmesini kesinlikle kullanmayalım. Listening bölümünde dinleme devam ederken bir sonraki bölüme geçmeyelim.
  4. Listening başladıktan sonra, sorulara göz atmanız için size belirli bir süre verilmektedir. Kesinlikle bu sürede bizden yapılması istenilen ne ise onu yaparak bekleyelim. PLAY yada PAUSE YAPMAYALIM. 
  5. Hiç bir şekilde sayfayı yenilemeyelim, gereksiz tuşlara basmayalım.
  6. Bütün soruları cevaplamaya gayret edelim. Bu zorunlu olmasa da, sizin sınav yeterliliğiniz hakkında daha doğru fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır.
  7. Ekranın en altında kalan sınav süresini gösteren sabit bir kronometre çalışmaktadır. Bu toplam sınav süresidir, bölümlerin süresi değildir. Süre sonunda , siz eğer sınavı bitirmedi iseniz, sınav otomatik olarak sonlanacaktır. 
  8. Konuşma sınavı ZOOM üzerinde canlı olarak yapılmakta ve ortalama 15 dakika sürmektedir. 
  9. IELTS Sınavı 9 puan üzerinden değerlendirilir. Konuşma sınavı ile birlikte toplam 4 bölümden sınava girdikten sonra değerlendirme raporunuz mail ile size gönderilir ve aynı zamanda öğretmenimiz tarafından aranarak detaylı bir şekilde bilgilendirilirsiniz.

IELTS-Academic MOCK Exam (Deneme Sınavı)

Scroll to Top