IELTS MOCK EXAM

IELTS, dört aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (25 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) olmak üzere toplam sınav süresi 2 saat 25 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek oturumda gerçekleşir. Konuşma sınavı ise, size iletilecek tarihte gerçekleştirilir.

Lütfen yan taraftaki bilgilendirme bölümünü okumadan sınava başlamayınız !!

Kayıt olmadan ve giriş yapmadan sınava başlayamazsınız. Eğer kayırt olduysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

  1. Bu Sınav gerçek bir IELTS Sınavına en yakın Deneme Sınavıdır. Gerçek bir IELTS sınav değildir. IELTS Sınavı British Council veya IDP tarafından yapılmaktadır. Bu deneme sınavı ile gerçek IELTS sınavına ne kadar hazırsınız, onu öğrenme fırsatı bulacaksınız. 
  2. Dinleme bölümünde dinleme yaparken soruları doldurmanız gerekmektedir.
  3. Sınav mutlaka tek oturumda bitmelidir. Sürenin uzatılması mümkün değildir ve sadece bir kez sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Sürenin sonunda siz sınavı bitirmeseniz de sınav otomatik olarak sonlanacaktır.
  4. Her bölümde ne kadar süreniz olduğu size gösterilecektir. Kendiniz sürenizi mutlaka ayarlayınız ve her bölüm için belirtilen süreye mutlaka uyunuz. 
  5. Bu testte 40 dinleme, 40 okuma,2 yazma sorusu sorulmaktadır. Bölümlere geri dönemezsiniz. Sayfayı yenilerseniz sınavınız iptal olunur. Sol taraftaki menüye herhangibir tıklama yapmayın, dinleme bölümünde geri dönüş ve durdurma yapmayın. Bunlar sürenizi olumsuz etkileyecek aynı menüye tıklamanız ve sınavı yeniden başlatmanız durumunda sınavınız değerlendirmeye alınmayacaktır.
  6. Raporunuz konuşma sınavından sonra sizlere mail olarak iletilecektir.
  7. Sınavınız bittiğinde Sınavı Bitir tuşuna basmayı unutmayınız.

Başarılar Dileriz

AKADEMİK SINAVLAR

Scroll to Top